Eski Samsung kullanıcılarına kötü haber, yazılım desteği tamamen sonlandırıldı

Samsung‘un katlanabilir telefon teknolojisindeki yenilikleri devam ediyor. Özellikle Galaxy Z Flip ve Fold serileri ile pazarın öncüsü olan bu Güney Koreli üretici, ilk katlanabilir telefonu olan Galaxy Z Flip’in LTE modeli için yazılım desteğini sonlandırdığını duyurdu. Bu, cihazın artık yeni Android sürümlerini veya düzenli güvenlik güncellemelerini almayacağı anlamına geliyor. Ancak Samsung, desteği tamamen sonlandırmadan önce muhtemelen bir son güvenlik güncellemesi daha yayınlayacak.

Galaxy Z Flip 5G modeli ise, piyasaya sürülmesinden altı ay sonra bile olsa, daha uzun aralıklarla güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek. Samsung‘un bu ilk katlanabilir modeline diğer 2020 amiral gemisi telefonlarına göre aynı seviyede uzun vadeli destek sağlamaması dikkat çekiyor.

Eski Samsung kullanıcılarına kötü haber, yazılım desteği tamamen sonlandırıldı

Örneğin, Galaxy S20 serisi beşinci yılında dahi güncellemeler almaya devam edecek. Bu durum, Samsung’un erken dönem katlanabilir modellerinin daha düşük satış rakamlarına sahip olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Galaxy Z Flip, 6.7 inç büyüklüğünde katlanabilir Dynamic AMOLED ekranı ve 1.1 inçlik kapak ekranıyla dikkat çekiyor. Qualcomm Snapdragon 855+ yonga setinden güç alan cihaz, 8GB RAM ve genişletilemeyen 256GB depolama alanına sahip. Arka tarafta 12MP geniş açı ve 12MP ultra geniş açılı olmak üzere iki kamera bulunurken, ön tarafta ise 10MP’lik bir selfie kamerası yer alıyor. 3300 mAh kapasiteli pil ile donatılan Galaxy Z Flip, 15W kablolu ve 9W kablosuz şarj desteğine sahip. Cihaz, Android 10 işletim sistemi ve One UI kullanıcı arayüzü ile piyasaya sürüldü ve yan tarafta konumlandırılmış bir parmak izi sensörüne sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir