Anadolu Efes, William Grant&Sons’ın viskilerini Türkiye’de satacak

William Grant & Sons, William Grant tarafından 1887 yılında Birleşik Krallık merkezli kurulmuş bağımsız bir aile şirketi. Birleşik Krallık, İrlanda, ABD, Hindistan ve Meksika’da damıtma ve şişeleme tesisleri bulunuyor. Dünya genelinde 200 pazarda ürünleri satılan, 2800 çalışanı olan şirket 2022 yılında 1,7 milyar sterlin ciro yaptı.
William Grant & Sons dünyanın en çok ödül alan single malt viski markası Glenfiddich, el yapımı single malt viskisi The Balvenie ve dünyanın üçüncü en büyük İskoç harman viskisi Grant’s dahil olmak üzere, dünyanın önde gelen İskoç viski markalarını üretiyor, şişeliyor ve dağıtıyor. Ürün portföyünde ayrıca Hendrick’s Cin, Tullamore D.E.W. İrlanda Viskisi, Monkey Shoulder ve Drambuie gibi ikonik içki markalarını da bulunduruyor.

SATIŞLAR YILIN İKİNCİ YARISINDA BAŞLAYACAK

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş.’den konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Anadolu Efes bugün, William Grant & Sons şirketiyle viski, likör ve cin dahil Şirketin tüm ürün portföyünün Türkiye’de satış, pazarlama ve dağıtımına ilişkin olarak anlaşma imzalamıştır. Ürünler ithalat yoluyla Türkiye’ye gelecek olup üretim hatlarına ilişkin herhangi ek bir yatırım harcamasına gerek olmayacaktır. Ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımına yılın ikinci yarısında başlanacaktır.
Portföyümüzü biraya yakın kategorilerdeki ürünlerle çeşitlendirme ve potansiyel büyüme fırsatlarından yararlanma stratejimizin bir parçası olarak, bu iş birliği Türkiye operasyonlarımızın ürün yelpazesini genişletecek ve hacimler üzerinde makul düzeyde bir etki yaratacaktır. Satışların faaliyet karlılığına ise olumlu etki yaratması beklenmektedir.”

ANADOLU EFES: YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ

Anadolu Efes’in LinkedIn’deki paylaşımında da “55 yılı aşkın süredir biralarımızı tutkuyla üretiyoruz. Türkiye’de doğan bir marka olarak bugün dünyanın ilk 10, Avrupa’nın ise ilk 5 bira şirketinden biri konumundayız. Sürdürülebilir büyüme ve çeşitlilik stratejimiz doğrultusunda şimdi de dünyanın önde gelen distile alkol üreticilerinden William Grant & Sons ile güçlerimizi birleştiriyor ve Türkiye’deki yolculuğumuzda yeni bir dönemi başlatıyoruz. 1887 yılında Birleşik Krallık’ta kurulmuş olan William Grant & Sons, Dünya’nın en büyük bağımsız viski üreticisi. Bu heyecan verici gelişmeyle birlikte artık, William Grant & Sons’ın bünyesinde bulunan, alanlarında birçok ödül almış viski, cin, votka, tekila ve likör kategorilerinin ikonik markaları Anadolu Efes çatısı altında Türkiye’de tüketicilerle buluşacak” denildi.

ONUR ALTÜRK: GURURLUYUZ

Anadolu Efes’in CEO’su ve Bira Grubu Başkanı Onur Altürk ise “Yepyeni bir gelişmeyi, William Grant & Sons ile güçlerimizi birleştirmenin heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 55 yıldır sektörümüzdeki lider portföyümüz, şimdi viski, cin, votka, tekila ve likör kategorileri ile çok daha güçlü. Gururluyuz” paylaşımını yaptı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir